امام جمعه موقت یزد گفت: دشمن از عاشورا ضربه دیده و اگر امروز ایران سرافزار است و در عالم، محکم و استوار ایستاده به برکت عاشورا و فدارکاریهای سیدالشهدا(ع) و اصحاب حضرت است.

آیت الله مدرسی: دشمنان اسلام ناب محمدی را هدف گرفته‌اند

به گزارش روز واقعه از یزد، آیت الله سید محمدرضا مدرسی در خطبه های این هفته ۳۰ تیرماه نماز جمعه مرکز استان، اظهار کرد: محرم و عاشورای امام حسین (ع) و فداکاریهای اهل بیت، مشعل فروزان و رود خروشانی است که باید جوامع بشری را تا پهنه قیامت و حتی قیامت راهنمایی و پشتیبانی کند.

وی افزود: قیام عاشورا ، در هیچ عقلی از عقول ما نمی‌گنجد یک قضیه استثنایی در سرتاسر تاریخ اصلی است و از ازل تا ابد اثرگذار است؛ آثار شهادت امام حسین(ع) از ابتدا تا انتهای خلقت جاری است.

امام جمعه موقت یزد گفت: براساس آیات و روایات، پیامبری نبوده که بر امام حسین (ع) گریه نکرده باشد، پیغمبر خاتم قبل از شهادتش بر او گریست، جن و انس و وحوش بیابانها، ماهیان دریاها بر حضرت و مصیب های آن گریستند، اینها همه نشان از مقام امام حسین (ع) است و بر خودتان ببالید که شیعه حضرت سیدالشهدا (ع) هستیدو عزادار و نوحه خوان آن می باشید و به این افتخار کنید.

آیت الله مدرسی تصریح کرد: برای عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) خلوص را فراموش نکنید و برای خدا و برای راهی که سید الشهدا فدا شده حرکت کنیم و آن حضرت برای اصلاح امت جدش و امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.

وی خاطرنشان کرد: دشمن گاهی به صورت رسمی و غیر رسمی به عقاید ما ضربه می زند جاسوسان و نفوذی‌های آنها و یا افراد ساده لوحی که تحت تاثیر آنها واقع می‌شوند.

امام جمعه موقت یزد ادامه داد: بدانید دشمن در صدد است از هر روزنه‌ای که برای او امکان داشته باشد علیه اسلام، تشییع و جمهوری اسلامی سمپاشی و نفرت پراکنی کند و آسیب بزند.

پایان پیام/الف

دیدگاهتان را بنویسید