"جان بولتون" مشاور سابق امنیت ملی آمریکا، حمله تلافی‌جویانه ایران به سرزمین‌های اشغالی را شکست سنگین توان بازدارندگی رژیم صهیونیستی و ایالات متحده ارزیابی کرد و خواهان واکنش به مراتب شدیدتر تل‌آویو شد.

بولتون: بازدارندگی اسرائیل و آمریکا شکست سنگینی خورد

به گزارش خبرآنلاین بولتون ساعتی پیش در مصاحبه با شبکه خبری سی‌ان‌ان، در مورد جلسه امروز شورای امنیت که به درخواست رژیم صهیونیستی و برای بررسی حمله تلافی جویانه ایران به این رژیم برگزار خواهد شد، گفت که مطمئناً در شورای امنیت اتفاقی رخ نخواهد داد.

وی افزود: آنچه که امشب رخ داد، شکست سنگین بازدارندگی آمریکا و اسرائیل در ابعاد ۲۰۰ فروند موشک بالستیک، کروز و پهپاد بود.

بولتون برقراری دوباره بازدارندگی از سوی واشنگتن و تل آویو را لازم دانست و گفت: واکنش اسرائیل نباید همتراز (حمله ایران) بلکه به مراتب شدیدتر از آن باشد. چرا که زمانی که بازدارندگی از بین می رود، برای برقراری دوباره آن باید برای طرف متخاصم روشن ساخت که هر دستاوردی که امیدوارند در حملات آتی کسب کنند به مراتب کمتر از خساراتی است که متحمل خواهند شد.

به نقل از ایرنا مشاور پیشین امنیت ملی دولت ترامپ با بیان اینکه مهمترین رخداد، اقدام امشب ایران و پرتاب موشک های کروز و بالستیک از قلمرو خود به اسرائیل بود، ادعا کرد: گرچه موشک هایی که امشب پرتاب شدند دارای کلاهک هسته ای نبودند، ولی معلوم نیست که چه زمانی این موشک ها دارای کلاهک هسته ای باشند، بنابراین اکنون فرصتی برای نابودی برنامه هسته ای ایران است و امیدوارم که رئیس جمهوری آمریکا، بنیامین نتانیاهو را از این اقدام منصرف نکند.

وی در مصاحبه با شبکه تلویزیونی نیوزمکس نیز مدعی شده بود: دولت آمریکا از همان ابتدا با حمله حماس با قاطعیت برخورد و فکر نکرد که این حمله بخشی از عملیات بزرگتر به نام حلقه آتش اطراف اسرائیل خواهد بود.

بولتون در این مصاحبه ادعا کرد که اعتقاد دارد حمله ایران علیه رژیم صهیونیستی نیروهای آمریکایی را وارد عمل کند و حتی تا خاک ایران پیش ببرد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شنبه شب با صدور اطلاعیه‌ای از شلیک ده‌ها فروند پهپاد و موشک به سمت سرزمین‌های اشغالی و مواضع رژیم صهیونیستی خبر داد.

در اطلاعیه سپاه آمده است: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق و شهادت جمعی از فرماندهان و مستشاران نظامی کشورمان در سوریه، نیروی هوافضای سپاه، اهداف معینی در داخل سرزمین‌های اشغالی را با شلیک ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار داد.

نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل نیز اعلام کرد: اقدام نظامی ایران بر اساس بند ۵۱ منشور سازمان ملل متحد در خصوص دفاع مشروع در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی به اماکن دیپلماتیک کشورمان در دمشق بود.

311311

دیدگاهتان را بنویسید