معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان شهید صدوقی یزد که از مصوبات سفر اول رئیس جمهور به یزد بوده، تکمیل و تجهیز شده است.

تحقق وعده رئیسی در یزد/ بخش پیوند مغزاستخوان بیمارستان شهید صدوقی تکمیل شد

به گزارش روز واقعه در یزد، دکتر محمدرضا وفایی نسب ظهر امروز در جمع برخی خبرنگاران حوزه سلامت استان حاضر شد و با بیان این که بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان شهید صدوقی با زیربنای یک هزار و ۶۰۰ متر مربع و ۱۶ تخت بستری به اتمام رسیده است، اظهار کرد:‌ برای تکمیل و تجهیز این بخش تاکنون ۲۵ میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با اشاره به  این‌که ساختمان کلین روم نیز در مراحل ساخت است، افزود: این بخش برای تولید، جداسازی و فرآورده‌های سلول‌های بنیادی و پیوند آن به بیماران نیازمند قابل استفاده خواهد بود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی یزد با اشاره به در نظر گرفتن آزمایشگاه کلین روم در بخش پیوند بیمارستان شهید صدوقی گفت: کلین روم دارای سه فاز است که فاز اول کلین روم قابلیت آماده سازی سلول و فرآورده‌های آن جهت پیوند به از خود بیمار به خود، در فاز دوم قابلیت آماده سازی سلول و فرآورده های آن جهت پیوند از افراد درجه اول به بیمار و در فاز سوم قابلیت آماده سازی سلول و فرآورده های آن جهت پیوند از سایر افراد به بیمار انجام خواهد شد.

دکتر وفایی نسب با بیان این‌که اعتبار هزینه شده در خصوص بخش پیوند مغز و استخوان از جمله مصوبات سفر اول رئیس جمهور به استان یزد است، تصریح کرد: تاکنون برای تکمیل فاز اول کلین روم ۲۵ میلیارد تومان هزینه شده و برای تکمیل نهایی به ۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و تا نیمه اول سال ۱۴۰۲به بهره برداری خواهد رسید.

معاون دانشگاه علوم پزشکی یزد خاطرنشان کرد: برای تکمیل نهایی و آمادگی زیرساخت‌های بخش پیوند مغز استخوان این بیمارستان، اعتباری حدود ۱۰۰میلیارد تومان نیاز است.

وی در پایان گفت با راه‌اندازی کلین روم بیمارستان بخش پزشکی بازساختی و سلول درمانی در استان یزد فعال می شود  و قابلیت ارائه خدمات به سایر بیمارستان های استان و حتی استان های همجوار را خواهد داشت.

پایان پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید