مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان یزد گفت: آمار اشتغال‌زایی در بخش حمل‌ونقلی نسبت به پیش‌بینی تعهدی و سهمیه‌ای که از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تعیین شده بود، بالاتر است.

تحقق 100 درصدی اشتغال در بخش حمل‌ونقل استان یزد

محمد رستگاری، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از یزد، اظهار کرد: بخش حمل‌ونقل را یکی از حوزه‌های اشتغال‌زا و دارای ارزش‌افزوده دانست و اظهار کرد: با تقویت بخش حمل‌ونقل، تولید داخلی، صادرات و اشتغال رونق می‌گیرد.

وی افزود: یکی از مزیت‌های حوزه حمل‌ونقل این است که امکان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی وجود دارد و صرفاً دولتی نیست، لذا در حال حاضر بیش از ۹۹ درصد شرکت‌های حوزه حمل‌ونقل، توسط بخش خصوصی سرمایه‌گذاری شده است.

مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان با تأکید بر این‌که سرمایه‌گذاری در بخش حمل‌ونقل بسیار زود بازده است، گفت: هم‌اکنون امکان سرمایه‌گذاری در حوزه کالا، رانندگان، مجتمع‌های بین‌راهی، مراکز معاینه فنی، شرکت و موسسه حمل‌ونقل کالا، شرکت حمل‌ونقل مسافر، شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی و … برای متقاضیان فراهم است.

رستگاری با بیان این‌که اداره کل دستورالعمل‌های مربوط به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی را تهیه و نظارت مستمر بر فعالیت آنان دارد، تصریح کرد: یکی از برنامه‌هایی مهم معاونت حمل‌ونقل شناسایی توانمندی‌ها و ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان در این بخش است که نقش کلیدی در توسعه اقتصاد نیز ایفا می‌کند.

وی تعداد شرکت‌های حمل‌ونقل کالا در استان را ۲۸۷ مورد عنوان کرد و ادامه داد: استفاده بهینه از فضای موجود به منظور سرمایه‌گذاری در بخش حمل‌ونقل عمومی، علاوه بر ایجاد فرصت‌های شغلی، بازگشت فوری سرمایه را در این بخش تضمین می‌کند. همچنین نیاز روزافزون جهت سرمایه‌گذاری در بخش ناوگان مسافری جاده‌ای با توجه به تقاضای سفر بین‌شهری و همچنین با توجه به اینکه استان از قطب‌های مهم گردشگری کشور است بیش‌ازپیش احساس می‌شود.

پایان پیام/ف

دیدگاهتان را بنویسید