مدیر مرکز مشاوره اسلامی سماح کشور گفت: در سال ۱۴۰۱، بیش از ۳۰ هزار مورد مراجعه به مراکز مشاوره سماح در کشور ثبت شده است.

ثبت بیش از ۳۰ هزار مراجعه به مراکز مشاوره سماح در کشور

به گزارش روز واقعه از سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر شورورزی، مدیر مرکز مشاوره اسلامی سماح کشور بعدازظهر امروز در آیین افتتاح مرکز مشاوره اسلامی سماح استان سمنان که در بلوار ارم سمنان برگزار شد، اظهار کرد: امروز بیست و یکمین شعبه مرکز مشاوره اسلامی سماح کشور در استان سمنان افتتاح شد. وی ادامه داد: بیش از یک سال است که‌ مقدمات راه‌اندازی این‌ مرکز و به‌کارگیری اساتید متخصص در دستور کار بود. مدیر مرکز مشاوره اسلامی سماح کشور افزود: گروه‌های مختلف خانواده، تحصیلی، روان‌شناختی، ازدواج و سایر حوزه‌ها از مواردی است که در این مرکز مشاوره ارائه خدمت خواهند کرد. شورورزی اضافه کرد: در سال ۱۴۰۱، بیش از ۳۰ هزار مورد مراجعه به مراکز مشاوره سماح در کشور به ثبت رسیده است. وی عنوان کرد: بر نظام مشاوره در روایات ما به‌خصوص در زمینه ازدواج بسیار تأکید شده است و ما نیز در این مسیر گام بر می‌داریم. مدیر مرکز مشاوره اسلامی سماح کشور خاطرنشان کرد: این مرکز مشاوره در واقع زمینه‌ساز ارتقای سلامت جامعه خواهد بود.

سیدمحمدرضا هاشمی، استاندار سمنان نیز در این مراسم اظهار کرد: یکی از خلأهای جامعه امروز که بسیار احساس می‌شود، بحث مراکز مشاوره اسلامی بوده که راه‌اندازی این مرکز امری مهم و ضروری است. وی اضافه کرد: ارائه مشاوره‌ها در زمینه تحصیلی، بعد و قبل از ازدواج، مباحث خانوادگی و زوجین و سایر مباحث از مؤلفه‌هایی است که در این مرکز مشاوره انجام می‌گیرد. مدیر مرکز مشاوره اسلامی سماح کشور بیان کرد: از این‌ مرکز به بهترین شکل ممکن برای مدیریت آسیب‌های چندگانه موجود در جامعه و معضلات حوزه فضای مجازی بهره‌گیری شود. در این آیین مدیرکل دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری سمنان، مدیر حوزه‌های علمیه استان و جمعی از مدیران کل استانی و مدیران شهرستانی نیز حضور داشتند. پایان پیام/2568/س/

دیدگاهتان را بنویسید