رییس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در سال جاری موارد کشف فرارهای مالیاتی متعددی داشتیم به طوری که 250 پرونده مهم در حوزه مقابله با فرار مالیاتی تشکیل و منجر به دستگیری 300 نفر شده است.

جزییات تدابیر جدی برای مقابله با فرار مالیاتی در سال آینده/ شناسایی 1.5 میلیون مودیان مالیاتی جدید

به گزارش روز واقعه از بندرعباس، داوود منظور رییس سازمان امور مالیاتی کشور ظهر امروز در حاشیه همایش مدیران کل امور مالیاتی در بندرعباس اظهار کرد: در سال آینده مقابله با فرارهای مالیاتی بویژه فرارهای بزرگ مالیاتی و کلاهبرداری های مالیاتی را به طور هرچه جدی تری پیگیری خواهیم کرد و در چارچوب تفاهماتی که با وزارت اطلاعات و پلیس امنیت اقتصادی داریم، برنامه ریزی منسجمی شده تا کارگروه سه جانبه ای تشکیل و با همکاری دادگستری ها بتوانیم با موارد تخلف مالیاتی برخورد دقیق تری داشته باشیم. وی با بیان این که استفاده از روش های هوش مصنوعی و روش های سیستمی در برخورد با افراد پرخطر را تقویت خواهیم کرد و سامانه سوت زنی مردمی سازمان امور مالیاتی نیز در این زمینه مورد استفاده قرار خواهد گرفت، افزود: در سال جاری موارد کشف فرارهای مالیاتی متعددی داشتیم به طوری که 250 پرونده مهم در حوزه مقابله با فرار مالیاتی تشکیل و منجر به دستگیری 300 نفر شده است.

  منظور ادامه داد: عمده تمرکز ما در مقابله با فرارهای مالیاتی بر روی فرارهای بزرگ مالیاتی است و بخصوص در حوزه مقابله کلاهبرداری ها، معاملات صوری، فرارهای مالیاتی سندسازی های جعلی و کد فروشی است و اکنون یکی از مخاطرات جدی ما در حوزه مالیات، معاملات جعلی و صوری است که راهکارهایی برای مقابله با آنها شناسایی کرده ایم و اخیرا در سه یا 4 مورد در 4 استان بالغ بر 10 هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی کشف شد. وی درباره شناسایی مودیان جدید به بازدیدهای میدانی و روش های سیستمی اشاره و گفت: امسال 1.5 میلیون مودی جدید شناسایی شده و آنها در سال آینده اظهارنامه خواهند داد و به جمع مودیان اضافه خواهند شد. رییس سازمان امور مالیاتی کشور درباره توسعه دولت الکترونیک نیز اظهار کرد: الکترونیکی سازی خدمات در اولویت ما است و یکی از این سامانه ها که از ابتدای سال آینده مورد استفاده قرار خواهد گرفت، سامانه دادرسی مالیاتی است که تمام اقداماتی که مودیان محترم برای اعتراضات و رسیدگی به اعتراضات و هیأت های حل اختلاف ما انجام می دهند، بصورت سیستمی خواهد شد و سامانه محور مورد رسیدگی قرار می گیرد و البته پروژه حذف کاغذ از نظام مالیاتی و الکترونیکی کردن پرونده ها از دیگر اقداماتی است که بخش عمده ای از عملیات آن انجام گرفته و ما تلاش خواهیم کرد در ابتدای سال آینده، آن را تکمیل کنیم. داوود منظور درباره گروههای خاطرنشان کرد: به طور خاص در سال آینده توجه بیشتری به برخی از گروههای پزشکان و تأمین کنندگان تجهیزات پزشکی خواهیم داشت و گلایه های مردم در این زمینه را پیگیری دقیق تری خواهیم داشت و البته امسال نیز با توجه به پیگیری های انجام شده، روندهای خوبی را مشاهده می کنیم ولی هنوز راه بلندی در زمینه اخذ مالیات از این گروه ها در پیش داریم. پایان پیام/    

دیدگاهتان را بنویسید