اقامتگاه بوم گردی «خانه نشاط» از جمله مکان‌های دینی و جذاب شهر میراث جهانی یزد است که هر ساله مسافران خارجی و ایرانی زیادی را میزبانی می‌کند و امسال نیز با آماده پذیرایی گردشگران مذهبی است که برای آشنایی با عزاداری مردم دارالعباده راهی استان یزد می شوند.

خانه نشاط یزد، پذیرایی گردشگران مذهبی در محرم امسال است

به گزارش روز واقعه از یزد، هر ساله با فرا رسیدن ماه محرم و برپایی مجالس عزای سید و سالار شهیدان گردشگران زیادی از داخل و خارج کشور به استان یزد سفر می کنند و سعی دارند از نزدیک با عزاداری های سنتی و تاریخی این شهر میراث جهانی آشنا شوند.

به همین منظور مجموعه بوم گردی خانه نشاط، با در اختیار داشتن امکانات رفاهی مناسب آماده پذیرایی از مسافران و پذیرش گردشگران مذهبی است تا علاوه بر آشنایی با شیوه عزاداری یزدی ها خاطره خوش و آرامی را در این بوم گردی تاریخی تجربه کنند.

اقامتگاه بوم‌گردی «خانه نشاط» از جمله ظرفیت‌های گردشگری شهر یزد است که با قدمتی حدود ۱۰۰ سال مسافران زیادی را میزبانی می کند.

بومگردی نشاط، پس از بازسازی‌های انجام شده جهت پذیرایی از گردشگران در سال ۱۴۰۰ به بهره‌برداری رسید، این اقامتگاه دارای ۴ باب اتاق است که هر کدام از آنها رو به حیاطی نقلی و با نشاط باز می‌شود.

موقعیت مکانی مناسب اقامتگاه خانه نشاط، امکان دسترسی آسان به اماکنی نظیر، میدان ساعت، مجموعه امیر چقماق، موزه آب و مسجد جامع را فراهم آورده است.

همچنین از خانه نشاط یزد با پیمودن حداکثر مسافت ۱.۵ کیلومتر می‌توان از زندان اسکندر، خانه لاری‌ها و بازار مسگرها نیز بازدید کرد.

گفتنی است، خانه نشاط در یزد، تقاطع مسجد جامع، خیابان مهدی، کوچه ۴۸، پلاک شش واقع شده است و متقاضیان می توانند برای کسب اطلاع از دیگر خدمات این بومگردی با شماره تماس ۰۹۱۰۳۰۹۸۴۳۴ و ۰۳۵۳۶۲۲۶۰۵۰ ارتباط بگیرند.

پایان پیام/ب

دیدگاهتان را بنویسید