امام جمعه شهرکرد گفت: در انتصابات قبل از آن که به سوابق آشنایی و نوع همراهی‌ها و همکاری‌های افراد با خودمان نگاه کنیم باید به تعهد ایمانی و تخصص فرد توجه داشته باشیم.

در انتصاب مدیر صدا و سیمای استان به تخصص افرد توجه شود/ تجربه انتصابات گذشته تکرار نشود

به گزارش روز واقعه از شهرکرد، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد گفت: در انتصابات قبل از آن که به سوابق آشنایی و نوع همراهی‌ها و همکاری‌های افراد با خودمان نگاه کنیم باید به تعهد ایمانی و تخصص فرد توجه داشته باشیم. 

امام جمعه شهرکرد ادامه داد: گاهی افرادی در مناصبی قرار می‌گیرند که اصلا آشنایی با آن منصب و شغل و حتی الفبای آن جایگاه ندارند و خسارت این نوع انتصاب‌ها کم نیست.

وی افزود: دوره‌های کارگاهی و کارشناسی و امثال این‌ها هم که معمولا گذاشته نمی‌شود و به صرف یک رزومه و یک برنامه‌ای که این فرد ارائه می‌دهد اکتفا می‌کنند و گاهی به صرف روابط، مدیر را نصب می‌کنند و حق مدیریت‌ها این گونه ادا نمی‌شود.

تعهد، تخصص و حتی تجربه در انتصاب‌ها رعایت شود

نکونام با بیان اینکه برنامه نویسی هم که چندان کار مشکل نیست با اندکی پرس و جو و مطالعه مختصر و امثال این‌ها برنامه‌های چشمگیر می‌توان نوشت و تدوین کرد و بعد هم چه بسا به آن‌ها عمل نشود، اظهار داشت: انتظار است که دو مورد تعهد، تخصص و حتی تجربه در انتصاب‌ها رعایت شود.

وی توضیح داد: باید حداقل ویژگی‌ها برای انتخاب یک مدیر رعایت شود و ضمن این که انتخاب همین سرپرستی‌ها هم واقعاً سوال برانگیز است و معمولاً زود تعیین و تکلیف نمی‌شوند این‌ها ضعف‌های مدیریتی در کلان امور است که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد تا قطار حرکت انقلاب، سازندگی و خدمت کُند نشود و لبخند رضایت  بر لبان مردم بیشتر مشاهده شود.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به اینکه هم‌اکنون مدیریت صداوسیمای استان مطرح است، گفت: حتما این انتظار از مدیران ارشد این دستگاه بسیار مهم، فراگیر و اثرگذار می‌رود که مدیری با تجربه و متعهد و دارای نگاه ایمانی و انقلابی برای این جایگاه سازنده و این رسانه که باید صدای اسلام و سیمای اسلام را منعکس کند، انتخاب شود. 

تجربه گذشته برخی انتصابات در بعضی از دستگاه‌ها در صدا وسیمای استان تکرار نشود

وی با بیان اینکه من معمولاً در انتصاب‌ها و عزل و نصب‌ها دخالتی نداشته و ندارم اما از باب جایگاه نظارتی که داریم و از باب دغدغه‌هایی که در میان مردم مطرح است و به ما منتقل می‌کنند این یادآوری صورت گرفت، ادامه داد: امیدواریم تجربه گذشته در بعضی از دستگاه‌ها، در صدا وسیما تکرار نشود و ان‌شاءالله فردی مؤمن، مجرب، با تجربه و انقلابی در رأس این دستگاه استانی قرار بگیرد. 

نکونام با بیان اینکه انقلابی بودن هم به شعار نیست پایبندی به ارزش‌های راستین انقلاب و ایمان محور بودن لازم است، اضافه کرد: بعضی ادعای انقلابی بودن دارند اما نگاه‌های لیبرالی و ملی و حتی سکولار در لابلای نظرات آن‌ها وجود دارد که این‌ها نمی‌توانند پیش برنده انقلاب اسلامی باشند. 

لازمه بهره‌مندی از سفر دوم اجرایی شدن مصوبات سفر اول است

وی با اشاره به اینکه فاصله زیادی با سفر دوم آقای رئیس جمهور به استان نداریم، عنوان کرد: لازمه بهره‌مندی از سفر دوم اجرایی شدن مصوبات سفر اول است.

امام جمعه شهرکرد ادامه داد: طرح‌های نیمه تمامی که در سفر اول اعتبار گرفتند باید رشد مناسب در آن‌ها دیده شود و باید طرح‌های استانی مثل راه‌های مواصلاتی، طرح‌های آب‌رسانی، طرح‌های صنعت، کشاورزی، مسکن و طرح‌های فرهنگی و امثال این‌ها به جای مطلوبی رسیده باشد تا مدیران نمره قابل قبولی در سفر بعدی آقای رئیس جمهور دریافت کنند.

وی با بیان اینکه در استفاده از اعتبارات نظارت و مراقبت میدانی بیشتری صورت بگیرد که آثار هزینه‌‌کَرد این پول‌های کلان را مردم ببینند، گفت: به عنوان مثال در بخش مدیریت بحران، اعتبارات قابل توجهی به استان اختصاص یافت که بخش مهمی از آن در مناطقی مثل بارده که درگیر سیل ویرانگر سال گذشته بود، هزینه شد.

نکونام با بیان اینکه من در ماه رمضان یک سفری به روستای بارده داشتم در آنجا مردم می‌گفتند پول زیادی در اینجا هزینه شده است اما آثار آن مشاهده نمی‌شود، اظهار داشت: اگر الان سیلاب دیگری بیاید هیچ بازدارندگی وجود ندارد و این‌ها نظارت کامل و جامع مسئولان را می‌طلبد.

وی بیان کرد: دستگاه‌های نظارتی حتما باید در این موارد ورود کنند و نظارت کامل داشته باشند و مانع هزینه‌شدن بی حاصل بیت‌المال شوند.

پایان یپام/۶۸۰۲۴

دیدگاهتان را بنویسید