دو سناتور آمریکایی با ارسال نامه‌ای به ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت تسلا، خواستار توضیح این شرکت درباره انتشار تصاویر مالکان خودروهای تسلا از دوربین‌های موجود در این خودروها شدند.

رسوایی انتشار عکس‌های شخصی رانندگان خودروهای تسلا

به گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل روز واقعه به نقل از رویترز، دو سناتور آمریکایی با ارسال نامه‌ای از ایلان ماسک، بنیانگذار شرکت تسلا و مدیرعامل این شرکت، به خاطر افشای تصاویر شخصی مالکان خودروهای تولیدی تسلا توضیح خواستند. این تصاویر توسط کارمندان شرکت تسلا بین یکدیگر به اشتراک گذاشته شده و توسط دوربین‌های موجود در خودروهای تسلا گرفته شده‌اند. ادوارد جی مارکیژ و ریچارد بلومنتال، دو سناتور آمریکایی، در نامه خود این موضوع را نقض فاحش حریم خصوصی مشتریان تسلا عنوان کردند و آن را کاملا غیرقابل قبول دانستند. آنها گفته‌اند که مدیریت تسلا باید از تصاویر و فایل‌های ویدئویی به دست‌آمده از داخل خودروهای تسلا به دقت مراقبت کنند.

گزارشات حاکی از آن است که کارمندان تسلا بین سال‌های 2019 تا 2022، تصاویر گوناگونی از مشتریان این شرکت در داخل خودروهای تولیدی را در یک نرم‌افزار پیام‌رسان بین خود به اشتراک گذاشتند که در برخی از موارد این تصاویر و فایل‌های ویدئویی نامناسب بودند. به گفته یکی از کارمندان سابق تسلا، از جمله تصاویر مذکور، نزدیک شدن یک مرد کاملا عریان به یک خودروهای تسلا بوده است. شرکت تسلا هنوز به این رسوایی و درخواست دو سناتور مذکور واکنشی نشان نداده است. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید