سرپرست جهاد کشاورزی سامان گفت: مرحله نخست زمین‌های نخستین شهرک تخصصی بادام این شهرستان در هفته دولت واگذار می‌شود.

زمین‌های شهرک تخصصی بادام چهارمحال و بختیاری آماده واگذاری شد

به گزارش روز واقعه از شهرکرد، به نقل از روابط‌عمومی جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری حجت‌الله رئیسی گفت: مرحله نخست زمین‌های نخستین شهرک تخصصی بادام شهرستان سامان در هفته دولت واگذار می‌شود.

سرپرست جهاد کشاورزی سامان ادامه داد: نقش بادام در اقتصاد استان باید ارتقا پیدا کند و از این حیث به راحتی می‌توان جایگاه مناسبی را برای این محصول در نظر گرفت به شرطی که زنجیره‌ ارزش نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: نخستین شهرک تخصصی بادام در سامان با هدف فرآوری و صادرات بادام در سه فاز اجرایی می‌شود که از مهمترین سیاست‌های اقتصادی در این شهرستان به شمار می‌رود.

رئیسی اضافه کرد: در فاز یک این طرح مقرر شد متقاضیانی که بالاترین امتیاز را دریافت کرده‌اند به انجمن بادام معرفی و پس از تائید نهایی به مدیریت صنایع تبدیلی و تکمیلی سازمان جهاد کشاورزی استان جهت دریافت پروانه تاسیس و در نهایت به شرکت شهرک‌های صنعتی جهت واگذاری زمین معرفی شوند.

وی، هدف از راه‌اندازی شهرک تخصصی بادام را  برندسازی و هدایت صادرکنندگان بادام، بازاریابی بهتر، فروش بیشتر و رشد ارزش تجاری این محصول و اشتغال‌زایی چند صد نفری در این شهرستان عنوان کرد.

پایان پیام/۶۸۰۲۴

دیدگاهتان را بنویسید