۲ طرح سرمایه‌گذاری تولیدی-صنعتی با میزان سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی که زمینه اشتغال‌زایی مستقیم برای ۹۵ نفر را فرآهم کرد، با حضور مشاور رئیس جمهور در انزلی به صورت رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

سرمایه‌گذاری ۲۷۰۰ میلیارد ریالی در انزلی

به گزارش روز واقعه از بندرانزلی، با حضور حجت‌الله عبدالملکی، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، ۲ طرح سرمایه‌گذاری تولیدی-صنعتی با میزان سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریالی بخش خصوصی که زمینه اشتغال‌زایی مستقیم برای ۹۵ نفر را فرآهم کرد، به صورت رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفت. در این برنامه کاری که محمد سجاد سیاه‌کارزاده، رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان حضور داشت، ابتدا طرح سرمایه‌گذاری تولید یخچال‌های صنعتی افتتاح شد. واحد تولیدی صنعتی که در فضایی به مساحت ۲ هزار متر مربع در ۲ طبقه با حجم سرمایه‌گذاری به ارزش هزار و ۸۵۰ میلیارد ریالی برای ۶۰ نفر به صورت مستقیم ایجاد شغل کرده است. این مجموعه تولیدی، پیش از این وارد کننده یخچال صنعتی بوده که با همکاری و مشاوره‌های ارائه شده از سوی سازمان به عرصه تولید ورود کرده و با بهره‌گیری از تکنولوژی خط تولید کشور ترکیه، کارخانه فوق را احداث کرده است.

  بهره‌برداری از طرح توسعه واحد تولید لامپ و چراغ‌های LED دومین مجموعه تولیدی-صنعتی بود که با حضور دبیر شورای عالی و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در مدار تولید قرار گرفت. براین اساس شرکت چینی که با عنوان کوروش پارس اقدام به سرمایه‌گذاری در نخستین منطقه آزاد شمال کشور کرده در فضایی به مساحت هزار و ۶۰۰ متر مربع با صرف هزینه ۸۵۰ میلیارد ریالی بخش دوم کارخانه خود را ایجاد و زمینه اشتغالزایی ۳۵ نفر را نیز فرآهم ساخته است. به گزارش فارس، منطقه آزاد انزلی با دارا بودن ۲ هزار و ۲۵۰ هکتار به عنوان کوچک‌ترین منطقه آزاد کشور، دارای حدود ۱۶۰ واحد تولیدی صنعتی فعال در دو شهرک صنعتی است و با توجه به نیازهای رو به رشد برای حضور در این منطقه، طرح احداث سومین شهرک صنعتی در پسکرانه مجتمع بندری کاسپین و همجوار خط ریل سراسری از سوی این سازمان در دستور کار قرار دارد. پایان پیام/۸۴۰۰۷

دیدگاهتان را بنویسید