کتاب مراسلات صدام حسین و رفسنجانی به ترجمه مازن الزیدی اثری است که در نمایشگاه کتاب بین‌المللی بغداد در غرفه انتشارات دارالکتب العلمیه عرضه می‌شود.

عرضه نامه‌های صدام حسین و هاشمی رفسنجانی در نمایشگاه کتاب بغداد

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات روز واقعه از نمایشگاه کتاب بین‌المللی بغداد، کتاب مراسلات صدام حسین و رفسنجانی به ترجمه مازن الزیدی اثری است که در نمایشگاه کتاب بین‌المللی بغداد در غرفه انتشارات دارالکتب العلمیه عرضه می‌شود. در پشت این اثر برای معرفی اینطور آمده است: دارالکتب العلمیه با همکاری دارمعانی تصمیم گرفت ترجمه کتاب نامه‌های مبادله شده صدام حسین و رفسنجانی را که توسط نویسنده و روزنامه نگار عراقی مازن الزیدی انجام شده بود منتشر کند.

زیدی، اولین ترجمه عربی این اسناد تاریخی را به خوانندگان ارائه می‌کند. الزیدی به ترجمه نامه‌ها بسنده نکرده، بلکه توضیحات و پاورقی‌هایی را به آن اضافه کرده که خواننده را از مشکل تحقیق رهایی می‌بخشد و داستان مکاتبات و پشت صحنه آن را که در کتاب آمده است، به آن افزوده است. در خاطرات هاشمی رفسنجانی، رئیس جمهور اسبق ایران، علاوه بر مطالبی که وی درباره آن دوران توسط وزیر امور خارجه سابق علی اکبر ولایتی نوشته شده است و ترجمه فعلی با تایید خانواده رفسنجانی انجام شده است، در چاپ عکس نامه‌های ارسالی صدام به همتای ایرانی خود برای اولین بار بی‌نظیر است. این اثر شامل نسخه‌هایی از موافقت‌نامه‌ها و قطعنامه‌های شورای امنیت است که مترجم تصمیم گرفت برای منافع عمومی در بخش ضمایم قرار دهد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید