قانونگذار ارمنستانی گفته کشورش از هلال احمر ایران درخواست کمک‌های بشردوستانه کرده است.

قانونگذار ارمنستان: از ایران تقاضای کمک بشردوستانه کرده‌ایم

به گزارش گروه بین‌الملل روز واقعه، یک قانونگذار ارمنستانی روز چهارشنبه اظهار داشت که ایروان خواستار کمک‌های بشردوستانه از ایران شده است. 

به گزارش خبرگزاری «نیوز آرمنیا»، «رابرت بیگلریان» قانونگذار ارمنستانی با بیان این موضوع تصریح کرد که ارمنستان با جمعیت هلال احمر ایران مذاکره کرده است. این قانونگذار ارمنستانی تصریح کرد که دولت ایران در حال مهیا کردن ارسال این کمک‌هاست. «مهدی سبحانی» سفیر ایران در ارمنستان در نامه‌ای به وزارت امور خارجه ایران خواستار اقدام فوری و ارسال کمک‌های بشردوستانه از ایران به ارمنستان شده است. «آلن سیمونیان» رئیس پارلمان ارمنستان روز دوشنبه در گفت‌و‌گوی تلویزیونی به نیاز به حمایت متحدان از ارمنستان در بحبوحه تنش این کشور با باکو اشاره کرد. سیمونیان در بخشی از این مصاحبه بر اتکای ارمنستان به شرکای خود از جمله ایران، اتحادیه اروپا و ایالات متحده تاکید کرد.

بیگلریان ادامه داد: «من و “آرا شاهوردیان” یکی دیگر از قانونگذاران با معاون وزیر امور خارجه دیدار و نگرانی‌های خود را در مورد وضعیت قره باغ، وضعیت مردم و جنایات صورت گرفته ابراز کردیم. ما از وزارت امور خارجه ایران خواستیم که به این موضوعات توجه بیشتری داشته باشد.»

نخست وزیر ارمنستان نیز روز دوشنبه در دیدار با سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور اظهار داشت، تعمیق روابط ارمنستان با ایران باید ادامه داشته باشد.

دفتر نخست وزیری ارمنستان اعلام کرد که «نیکول پاشینیان» نخست وزیر روز دوشنبه با «مهدی سبحانی» سفیر جدید ایران در ارمنستان دیدار کرد.پاشینیان ضمن تبریک به مناسبت انتصاب سفیر ایران در سمت جدید  ابراز امیدواری کرد در دوران مسئولیت وی روابط دو کشور توسعه و تحکیم یابد.

مقامات ارشد ارمنستان بارها به اهمیت روابط با ایران اشاره کرده‌اند. ایران از بزرگترین صادر کنندگان کالا به ارمنستان محسوب می‌شود. ایران دارای مرکز تجاری در ارمنستان است. گفته می‌‌شود که ایران قصد دارد حجم تجاری با ارمنستان  را به سه میلیارد دلار برساند.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید