ناظران اتحادیه اروپا با انتشار پستی در شبکه‌های اجتماعی تیراندازی به سمت خود را هنگام انجام ماموریت در مرز ارمنستان با جمهوری آذربایجان تایید کردند.

ناظران اروپا تیراندازی به سمت خود را در مرز ارمنستان با جمهوری آذربایجان تایید کردند

به گزارش گروه بین‌الملل روز واقعه، ناظران اتحادیه اروپا غروب سه شنبه به وقت تهران تیراندازی به سمت خود را هنگام انجام ماموریت در مرز ارمنستان با جمهوری آذربایجان تایید کردند.

به گزارش خبرگزاری «آرمنا پرس» ناظران اتحادیه اروپا با انتشار پستی در شبکه‌های اجتماعی اعلام کردند:  تایید می‌کنیم که در حادثه تیراندازی در منطقه، اعضای ما حضور داشتند. هیچ یک از اعضای ناظران اروپا در جریان این تیراندازی آسیب ندیده است.»

اتحادیه اروپا مدتی است که ماموریت در ارمنستان و مرز  جمهوری آذربایجان برقرار کرده است. هدف این ماموریت ارتقای ثبات در مناطق مرزی ارمنستان و تلاش ‌در عادی ‌سازی روابط بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان با حمایت اتحادیه اروپاست. ماموریت اولیه ۲ ساله و مقر عملیاتی آن در ارمنستان خواهد بود.

 

وزارت دفاع ارمنستان بعد از ظهر سه شنبه  اعلام کرد که ارتش جمهوری آذربایجان به سمت ناظران اتحادیه اروپا و خودروی آنها در جهت در استان «گغارکونیک» تیراندازی کرد. وزارت دفاع ارمنستان فیلمی نیز از این حادثه منتشر کرده است.

این در حالی است که وزارت دفاع جمهوری آذربایجان بلافاصله ادعای ارمنستان را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری «ترند نیوز»، وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد که اطلاعات منتشر شده توسط ارمنستان مبنی بر تیراندازی یگان‌های ارتش جمهوری آذربایجان به سمت ناظران اتحادیه اروپا و خودروی آنها مطابق با واقعیت نیست و یکی دیگر از اطلاعات نادرست از سوی ارمنستان است.

وزارت دفاع جمهوری آذربایجان روز شنبه نیز مدعی شد نیروهای مسلح ارمنستان در حال انتقال نیروها و تجهیزات نظامی اضافی به منطقه لاچین هستند.

به دنبال این مسئله، وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد: «بیانیه وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان مبنی بر اینکه نیروهای مسلح ارمنستان مقادیر زیادی تسلیحات، تجهیزات نظامی و پرسنل را در مرز ارمنستان و جمهوری آذربایجان متمرکز کرده اند با واقعیت مطابقت ندارد.»

پایان پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید