محور سخنرانی خطیبان جمعه مراکز استان و شهرستان‌های ایران روز جمعه8 مهر ماه حول وحدت ملت وفادار ایران نشات گرفته از تاکید پیامبر(ص) بر همگرایی امت اسلام و شکست و رسوایی مکرر دشمنان انقلاب همچنین اقتدار ایران در پرتاپ ماهواره نور 3 ، شکست حریم‌ها، پیشرفت‌های علمی و تکیه به توان داخلی بود.

نماز جمعه استان‌ها؛‌از تاکید بر وحدت به عنوان رمز پیشرفت تا اقتدار ایران با پرتاب ماهواره نور«۳»

به گزارش روز واقعه_ سرویس استانها، ائمه جمعه کشور امروز در خطبه های نماز بر وحدت و انسجام مسلمین همچنین پیام پرتاپ ماهواره نور 3 به دنیا تاکید داشتند. آذربایجان شرقی|آل هاشم:نخستین پیام ماهواره نور 3 به دنیا؛ شکست پروژه تحریم است به گزارش روز واقعه از تبریز، حجت الاسلام سیدمحمدعلی آل هاشم امروز در خطبه های نماز جمعه تبریز در مصلای امام خمینی(ره) اظهار کرد: این هفته سومین ماهواره  بومی کشورمان با نام نور ۳ به فضا پرتاب  شد و با موفقیت در مدار ۴۵۰ کیلومتری زمین قرار گرفت، این ماهواره با تمرکز بر کاربرد اطلاعاتی مجموعه‌ای از دریافت‌ها را به فرستنده اصلی ارسال و نیازهای کشورمان را در حوزه اطلاعاتی رفع خواهد کرد ما در دنیا دهمین کشور هستیم که هم ماهواره و هم ماهواره‌بردارد و اولین کشور اسلامی هستیم که به این موفقیت دست پیدا کرده‌ است. وی افزود: سران رژیم صهیونیستی اذعان کرده‌اند که با این پرتاپ ایران قادر است به هر نقطه‌ای از کره زمین دسترسی یابد و یکی از مسوولان  آمریکایی نیز بابت پیشرفت‌های ایران در حوزه قضایی ابراز نگرانی کرده است. همه اینها نشان از آن دارد که رژیم صهیونیستی و غربی‌ها از پیشرفتی که دانشمندان ایرانی خلق می‌کنند، ناراضی بوده و سعی دارد در مقابل پیشرفت‌ها مانع ایجاد کنند. خطیب جمعه تبریز تصریح کرد: این موفقیت در واقع درخشش گفتمان «ما می‌توانیم» در ابعاد جهانی است، پرتاپ ماهواره نور ۳ یک پیام مهم نیز به دشمن ارسال کرده و آن اینکه پروژه تحریم شکست خورده است. وی گفت: همین جا لازم می دانم یک بار دیگر از کارگردان، بازیگران و سایر عوامل سریال عاشورا صمیمانه  قدردانی کنم، سریال عاشورا بدون شک یکی از بهترین آثار تصویری درباره دفاع مقدس است که به نقش فرمانده و رزمندگان لشکر عاشورا در دفاع مقدس پرداخته است. خطیب جمعه تبریز ادامه داد: ما نیاز مبرم داریم که زندگی فرماندهان دفاع مقدس را به عنوان یک میراث تاریخی روایت کنیم، برای این کار چه قالبی مهم و جذاب‌تر از فیلم و سینما از این  تربیون مقدس از عوامل سریال عاشورا قدردانی می‌کنم  این قدردانی را به نمایندگی از مردم استان، رزمندگان و خانواده‌های معظم شهدا انجام می‌دهم و امیدواریم صدا و سیما این رویکرد مبارک را ادامه دهد. امام جمعه تبریز گفت: در پائیز و زمستان مازوت سوزی نیروگاه تبریز به عامل بزرگ زیست محیطی و آلایندگی تبدیل می‌شود، از مسئولان امر در خواست می‌کنم اگر قرار است کاری انجام بدهند باید از همین امروز شروع کنند.  آل هاشم اظهار کرد: من اینجا لازم می دانم به مسوولان امر یادآوری کنم که مبادا بمانند مسئله آب( در تابستان) غفلت کنند و در کوران کم آبی به دنبال تغییر و یا جابه جایی خط انتقال باشند.  

  کردستان|موستا رستمی: جشن میلاد رسول بستری برای استحکام وحدت مسلمانان است به گزارش روز واقعه از سنندج، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مسجد جامع سنندج اظهار کرد: عشق و ارادت مردم کردستان به پیامبر مکرم اسلام و اهل بیت مثال‌زدنی است. به گفته وی، مردم کردستان با شرکت پرشور در جشن‌های ولادت پیامبر اکرم(ص)، محبت‌ و ارادت خود را به پیامبر ختمی مرتبه نشان دادند.برگزاری جشن‌های میلاد نبی مکرم اسلام موجب جذب افرادی می‌شود که حتی اعتقادی به دین و مسائل دینی ندارند. وی با اشاره به اینکه جشن‌های ولادت پیامبر(ص) و مولودی‌خوانی با جدیت برگزار شود عنوان کرد: برگزاری این دست برنامه‌ها سراسر برکت است و موجب وحدت بیشتر مردم و تقویت دین در جامعه می‌شود. ماموستا رستمی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمانی نیاز به تبیین دین اسلام و ویژگی‌های آن داریم گفت: پیامبر(ص) برترین آفریده خداست و باید از اخلاق و رفتار ایشان برای داشتن زندگی سالم و پربرکت، الگو بگیریم.  

  قم|اعرافی: پرتاب موفق ماهواره نور ۳ نشان از فتح قله‌های بلند دارد به گزارش روز واقعه از قم، آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه‌های نماز جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲ که در مصلی قدس قم برگزار شد، عنوان کرد:ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس بیان کرد: فصل دفاع مقدس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، فصلی تاریخی و کم نظیر در تاریخ ایران بود. قدر آن دوران طلایی و عصر شکوفایی ایمان و مقاومت را باید دانست. مدیر حوزه‌های علمیه بیان کرد: پرتاب موفق‌آمیز ماهواره نور سه و قرار گرفتن ایران جز ده کشور دارای این فناروی مایه مباهات و افتخار است. علیرغم تحریم‌های سنگین و ظالمانه، ملت ما روز به روز قله‌های بلندی را فتح می‌کند. وی ضمن توصیه به دشمن شناسی، درک موقعیت، خنثی سازی توطئه‌ها و مقاومت، تصریح کرد: ملت ما با علم و دانش، حکمت، شجاعت، هوشمندی و دشمن شناسی باید مسیر پیشرفت را بپیماید، این پیشرفت‌ها باید اسمترار پیدا کند، رشد اقتصادی افزایش پیدا کند و همه این‌ها باید در حل مشکلات معیشتی اثر گذار باشد. امام جمعه قم یادآور شد: ما باید قدرت ملی و ایمانی خود را با مشارکت قوی و انتخاب صحیح در انتخابات‌های پیش رو نشان دهیم. سیاست خارجی فعال و گسترش گفتمان محور مقاومت از اصولی است که باید مدنظر قرار بدهیم.  

  شیراز|دژکام:روی مسائل اجتماعی و فرهنگی در دومین سفر رئیس جمهور تاکید ویژه شود به گزارش روز واقعه از شیراز، آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه امروز شیراز افزود: طرح خانواده متعالی برای نخستین بار در کشور در فارس تدوین شد و مسئولان باید در سفر پیش روی رئیس جمهور به این استان مقدمات و اعتبارات مورد نیاز اجرای آن را مطالبه و درخواست کنند، مسئولان تلاش کنند تا اکنون که این سخن و طرح ارزشمند اولین بار در فارس مطرح شده اجرایی شود. وی با اشاره به دیدار خود با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، ادامه داد: وزیر برای تاکید ویژه بر مسائل اجتماعی و فرهنگی در دومین سفر رئیس جمهور و هیات دولت سیزدهم به فارس قول مساعد داد و این امر باید از سوی مجموعه مدیران استانی پیگیری شود. امام جمعه شیراز با اشاره به وجود برخی آسیب‌ها مانند حضور معتادان متجاهر در سطح شهر و خیابان گردان گفت: وضعیت اجتماعی شیراز باید سامان داده شود. وی تاکید کرد: مجموعه مدیران باید برخورد و اقدام مداومی برای حل این مسائل و آسیب‌های اجتماعی داشته باشند. آیت الله دژکام گفت: استاندار فارس پیشنهاد تشکیل قرارگاه اجتماعی را برای هماهنگی فعالیت‌ها و اقدامات دستگاه‌های متولی مطرح کرده که امید است اجرایی شود.  

  خوزستان|موسوی‌فرد: ملت ایران در برابر فتنه دشمنان بیدار است به گزارش روز واقعه از اهواز، حجت‌الاسلام سید محمدنبی موسوی‌فرد نماینده ولی فقیه در استان خوزستان امروز در خطبه‌های نمازجمعه در مصلای مهدیه امام خمینی(ره) اهواز اظهار کرد: دشمنان همواره در پی فتنه‌افکنی در کشور هستند ولی با حضور سربازان گمنان امام زمان(عج) این فتنه‌ها خنثی می‌شود. وی با اشاره به هوشیاری ملت ایران نسبت به فتنه‌ دشمنان ادامه داد: هوشیاری ملت ایران نیز همواره مانع از تحقق برنامه‌ها و اهداف دشمن است. نماینده ولی فقیه در استان خوزستان با بیان اینکه سومین ماهواره بومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام نور 3 توسط ماهواره‌ بر قاصد به فضا پرتاب شد، گفت: این ماهواره با موفقیت در مدار زمین قرار گرفت و با تلاش دانشمندان ایرانی اکنون به فناوری پیشرفته‌ای دست پیدا کرده‌ایم و در دل تحریم‌ها ماهواره به فضا پرتاب می‌کنیم.  

  مازندران|انتقاد از نابسامانی وضعیت کشاورزی، ویلاسازی‌ و گردشگری در مازندران به گزارش روز واقعه از شهرستان ساری، آیت‌الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های امروز نماز جمعه ساری، با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری به‌مناسبت هفته دفاع مقدس صادر کردند و روی شنیدن پیام شهدا تکیه کردند، اظهار کرد: ملت ما، ملتی است که پیام شهدا را شنید و بسیاری از مسؤولان ما با شنیدن پیام شهدا خالص بودند اما یک‌سری مسؤولان ما پیام شهدا را نشنیدند و جدی نگرفتند، اگر جدی می‌گرفتند، وضع اقتصاد و معیشت اینگونه نبود. وی گفت: بسیاری از نابسامانی‌ها به این شکل در بحث کشاورزی و صنعت گردشگری، دریا و جنگل و حضور این همه مسافر سزاوار نیست یک باغدار تولید مرکبات برایش مقرون به صرفه نباشد تا محصولش را از روی درخت بچیند. نماینده ولی فقیه در مازندران اضافه کرد: البته دولت گام‌هایی برداشت اما بازهم نیاز به حمایت‌ها و سیاست‌گذاری‌های بیشتر است و جهادکشاورزی و صنعت و معدن باید بهتر از این کار کند. محمدی‌لائینی با انتقاد از ویلاسازی‌های بدقواره در استان، خاطرنشان کرد: در زمینه تجاوز به منابع طبیعی واقعا مشکل داریم البته خدمات تشکر می‌کنیم اما بسیاری از مظاهر منابع طبیعی وجود دارد.  

  آذربایجان غربی|قریشی:وحدت رمز پیشرفت در جامعه اسلامی است به گزارش روز واقعه از ارومیه، حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی امام جمعه ارومیه در خطبه‌های این هفته نمازجمعه با اشاره به فرا رسیدن هفته وحدت اظهار داشت: اگر در جامعه اسلامی وحدت و اتحاد وجود نداشته باشد، این جامعه همیشه در معرض خطر هجوم دشمنان قرار خواهد داشت. نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در بخش دیگر خطبه های نماز جمعه ارومیه با اشاره به هفتم مهرماه که به نام آتش نشانی و ایمنی نام گذاری شده است افزود:آتش نشانان از فداکارترین و ایثارگر ترین اقشار هستند و آنگونه که باید از فداکاری آن ها قدردانی نشده است ،لذا مردم و مسوولان باید بیشتر قدردان و سپاسگذار تلاش های این قشر باشند. قریشی به نهم مهرماه روز بزرگداشت سالمندان نیز اشاره کرد و گفت:دین اسلام  احترام به والدین را بسیار مهم عنوان می کند به خصوص اگر این والدین به سنین کهنسالی برسند باید این احترام و تلاش برای خدمت به پدر و مادر سالمند بیشتر باشد چرا که نیاز این قشر به رسیدگی و محبت بیشتر است.  

   اصفهان| محمودی: ایران با حکمت‌، تلاش و تدین به قله نزدیک شده‌ است به گزارش روز واقعه از اصفهان، حجت‌الاسلام سیداحمد محمودی امام جمعه موقت اصفهان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اصفهان، در مصلای امام خمینی(ره)  اظهار داشت: مبادا فریب ظواهر زندگی را  بخوریم چرا که جاهلیت در دنیای امروز خودنمایی می‌کند امروز به برکت اسلام و قرآن رفتار و فرهنگ ما تغییر کرده است ولی همیشه به انوار قدسی قرآن نیاز داریم. امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه از جمله انگیزه‌های شهیدان حکمت بوده و حکمت گمشده مؤمن است، ادامه داد: ساخت و پرتاب ماهواره نور ۳ اثر همین حکمت‌ها و انگیزه‌های شهیدان است؛ کشورهای محدودی هستند که همزمان امکان ساخت و پرتاب ماهواره را دارند، اما ما با این حکمت‌ها و تلاش همراه با تدین به قله نزدیک شده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه دشمنان از اندیشه‌های شهدا و مجاهدان زخمی شده اند تصریح کرد: در این مدت سربازان گمنام امام زمان(عج) ضربات سنگینی بر پیکره دشمن وارد کردند و این نیز از ثمرات همین حکمت‌ها است. امام جمعه موقت اصفهان با اشاره به حضور رئیس جمهور در اصفهان و بهره برداری از طرح های عمرانی و افتتاحیه جایزه مصطفی اظهار داشت: جایزه مصطفی(ص) انگیزه حکیمانه دارد و به دنبال معرفی نخبگان و تقدیر بزرگان علم در دنیای اسلام است و از تلاش‌های جهادی و شبانه روزی رییس جمهور تقدیر کرد.  

  گیلان| فلاحتی: ایران  برای هیچ قدرتی سرتسلیم فرود نمی‌آورد به گزارش روز واقعه از رشت، آیت الله رسول فلاحتی در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته رشت با اشاره به اینکه حدود ۹ سال است دولت عربی به رهبری سعودی، جبهه عبری به فرماندهی رژیم منحوس صهیونیست و جبهه غربی به رهبری آمریکا به یمن حمله کردند، اظهار کرد: یمن اگر چه با لحاظ مالی و اقتصادی ضعیف بود اما با مقاومت و ایستادگی دشمنان را ذلیل کردند.   امام جمعه رشت به حرف‌های جنون‌آمیز نماینده رژیم منحوس صهیونیستی مبنی بر تهدید هسته‌ای ایران منجر به این شد که نمایندگان این رژیم منحوس در همان لحظه این کلمه را اصلاح کرده و ایران را تهدید به جنگ‌های نظامی کنند، اشاره کرد و افزود: در برابر آن‌ها باید بگوییم شما غلط می‌کنید که چه به لحاظ هسته‌ای و چه نظامی برای ایران نقشه بکشید چرا که خوب می‌دانید که امروز هیچ کشوری قدرت تهدید نظامی ایران را ندارد.  وی با بیان اینکه در روزی که ما سیم خاردار نداشتیم با اراده و قدرت در مقابل دنیا ایستاده‌ایم، گفت: ایران قوی امروز با قدرت نظامی و موشک‌های دوربرد و نقطه زن می‌تواند تل‌آویو را با خاک یکسان کند.  امام جمعه رشت با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی لب‌ تر کند تمامی دنیا در تیررس جبهه مقاومت قرار می‌گیرد، تصریح کرد: امروز تنها حزب الله لبنان هزاران موشک نقطه زن دارد که اگر غلطی از رژیم منحوس صهیونیستی رخ دهد لبنان آن‌ها را با خاک یکسان می‌کند، البته حشدالشعبی و دیگر محورهای مقاومت آمادگی دارند تا اگر غلطی از رژیم منحوس صهیونیستی رخ دهد این رژیم جعلی را با خاک یکسان کنند.   

  کهگیلویه و بویراحمد|حسینی: اظهار نگرانی امام جمعه یاسوج از افزایش یک آسیب اجتماعی به گزارش روز واقعه از یاسوج، آیت الله سید نصیر حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، دوری از گناه و معصیت، اظهار کرد: خداوند متعال به بندگانش هشدار داده «در روز قیامت که آغاز خواهد شد در آن روز به فرمان الهی فرشتگان برای پاسخگویی انسان به اعمال خود صف می کشند». نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه بویراحمد و امام جمعه یاسوج با اشاره به اینکه هر فرد مسلمانی باید پیر جامعه اسلامی را احترام کند، افزود: مایه ننگ است که برخی افراد پدر و مادر خود را در خانه سالمندان رها می‌کنند. وی ضمن تبریک میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع)، خاطرنشان کرد: ولادت پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) مایع برکت جامعه انسانی و اسلامی است. اگر معنویت، قرآن، حیا، حجاب و عفاف، حلال و حرام وجود نداشته باشد انسان از حیوان هم کمتر است. امام جمعه مرکز کهگیلویه بویراحمد ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهار کرد: این نیرو شبانه روز زحمت می‌کشند تا امنیت و نظم جامعه حفظ شود. وی ضمن تاکید بر ضرورت رعایت قانون، از تلاش‌ها زحمت‌های پرسنل انتظامی تقدیر و تشکر کرد و گفت: اقتدار نیروی انتظامی اقتدار ملت بوده که باید حفظ شود. آیت الله حسینی با آمار نگران کننده طلاق اشاره کرد و گفت: در سال‌های گذشته از هر پنج ازدواج یک مورد منجر به طلاق می‌شد ولی اکنون از هر سه ازدواج یک مورد طلاق صورت می‌گیرد. امام جمعه مرکز کهگیلویه و بویراحمد ضمن تاکید بر اینکه باید عاقلان در زمینه ازدواج تصمیم بگیریم و علت طلاق‌ها نیز مشخص شود، گفت: فرهنگ غربی و ماهواره ویرانگر بوده و بنیان خانواده را متلاشی می‌کند.    

  همدان|طاهری: خدمت‌ صادقانه به مردم از عوامل تحقق وحدت در جامعه است به گزارش روز واقعه از همدان، آیت‌الله حسن طاهری ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به هفته وحدت، بیان کرد: وحدت نه تنها نیاز جامعه است که باید در خانواده‌ها و بین همسایه‌ها هم باید وحدت، تفاهم و تعاون وجود داشته باشد. وی هر نوع تبعیض را برای سلامت اجتماعی جامعه بسیار خطرناک عنوان کرد و با تاکید بر لزوم اینکه تفرقه تنها در بین شناخت حق و باطل قابل پذیرش است اظهار کرد:‌ وحدت انسان‌ها را از مفاسد نجات می‌دهد و زمینه توفیق الهی در جامعه را محقق می‌کند. طاهری با بیان اینکه اسوه ما حضرت اباعبدالله‌الحسین(ع) است که در صحرای کربلا فرقی بین یک برده و نزدیک‌ترین افراد به خود به لحاظ نسبی قائل نشد گفت: شهدای این مرز و بوم با تاسی از شهدا در مسیر درست حرکت کردند و آرامش و امنیت امروز ما نیز مدیون آنهاست.  

  خراسان شمالی|دشمن با جنگ شناختی به جنگ جوانان آمده است به گزارش روز واقعه از بجنورد، حجت الاسلام سید مرتضی موسوی جاجرمی، امام جمعه موقت بجنورد در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته نماز جمعه با اشاره به آغاز هفته وحدت همزمان با میلاد حضرت رسول اکرم (ص) اظهار کرد: ما به دین و مذاهب گوناگون احترام می گذاریم و جوانان شیعه، سنی و زرتشتی در دفاع مقدس از این نظام دفاع کردند و این بهترین مصداق وحدت در کشور را تشکیل می دهد. وی بیان کرد: نفوذ مقابله دشمنان در دوران کنونی نیز مصداق دوران امام صادق(ع) است و دشمن دروغ های خود را در ذهن جوانان ما تکرار می کند که برخی از این جنگ شناختی در جامعه نمایان شده است. حجت الاسلام موسوی جاجرمی ادامه داد: فصل روشنگری فرا رسیده است و باید در مقابل تهاجم فرهنگی دشمنان ایستاد تا همچنان سربلند باشیم.  

  چهارمحال و بختیاری|نکونام: دشمن امروز به دنبال القاء خستگی در بین مردم است به گزارش روز واقعه از شهرکرد، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدعلی نکونام ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهرکرد گفت: هفته دفاع مقدس ایام‌الله است و به تدبیری هفته دفاع مقدس قطعه‌ای از نور در دوران انقلاب اسلامی محسوب می‌شود. امام جمعه شهرکرد ادامه داد: در دوران دفاع مقدس تنها عنایت و فضل پروردگار ما را در مسیر پیروزی حق علیه باطل قرار داد و همه قدرت‌های کوچک و بزرگ در صف ایستادند تا جمهوری اسلامی را از پای در بیاورند اما در نهایت این نور بود که به ظلمت جهانی غالب شد. وی گفت: امروز بعد از ۴۳ سال قدرت‌ها بار دیگر تلاش کردند تا بتوانند ارزش‌ها را از مردم دور کنند اما به فضل الهی این بار نیز شکست خوردند و ناامن‌سازی‌ها و برنامه‌هایی که در ماه‌های اخیر شاهد آن‌ها بودیم یکی پس از دیگری با شکست مواجه شدند. نکونام در پایان اضافه کرد: هوشیاری، دشمن‌شناسی، مراقبت و کمک به دستگاه‌های امنیتی سبب حفظ ارزش‌های دفاع مقدس می‌شود و دشمن در این روزها به دنبال القاء خستگی به مردم است اما امروز خستگی برای ما معنایی ندارد.  

  خراسان جنوبی|رحیم‌آبادی: تقویت وحدت بین مسلمانان نیازمند نگاه معرفتی عمیق است به گزارش روز واقعه از بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین مهدی رحیم آبادی، امام جمعه موقت مرکز خراسان جنوبی امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به آغاز هفته وحدت اظهارداشت: وحدت باید با توجه آن چه در آیین مقدس اسلام آمده است عملیاتی شود. وی با اشاره به این که در ایران اسلامی شاهد تحقق عملی وحدت هستیم افزود: در ایران اسلامی جدای از موضوع دین و مذهب این نظام مقدس اسلامی هرکجا صدای مظلومی به گوشش می رسد به یاری آن می شتابد. خطیب جمعه بیرجند تصریح کرد: امروز شاهد به شماره افتادن نفس های استکبار جهانی هستیم که این اتفاق نیز رهاورد وحدت عملی و حقیقی که بین مسلمانان جهان در حال رخ دادن است. حجت الاسلام رحیم آبادی بر تحقق وحدت در ابعاد مختلف آن در جامعه تاکید کرد و گفت: علاوه براین  نیاز است که حقوق بین انسان‌ها  نیز رعایت شود.  

  قزوین|عابدینی: فروپاشی رژیم منحوس صهیونیستی نزدیک است به گزارش روز واقعه از قزوین، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در خطبه‌های نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، اظهار کرد: میلاد رسول اکرم (ص) و ولادت امام صادق (ع) را خدمت شما تبریک عرض می کنم و همه این تبریک ها را به محضر رهبر حکیم انقلاب اسلامی و همه تبریکات عالم را به محضر امام زمان (عج) تقدیم می کنیم. خطیب نماز جمعه قزوین با اشاره به پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نور 3 تأکید کرد: خدا را به خاطر این موفقیت سپاسگزاریم چرا که با پرتاپ این ماهواره باب جدیدی از دانش آن در کشور باز شد و جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را در هوا و فضا و رصد اطلاعات بسیار ارتقا بخشید و زمینه پیشرفت و موفقیت را که ان شاءالله بزودی شاهد مراحل بعد و پرتاب های دیگر خواهیم بود، فراهم آورد. وی اضافه کرد: واقعا باید به خاطر این عزت و دستاوردهای علمی و دفاعی خدا را شاکر باشیم که این پیشرفت ها برکات اسلام، خون شهدا، رهنمودهای امام راحل و رهبر حکیم انقلاب اسلامی هستیم. این دستاورد مهم جایزه اخلاص و ایمان دانشمندان متخصص و جوان نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران هستیم و به ملتمان و مستضعفان عالم تبریک عرض می کنیم. نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: در منازعه بین آذربایجان و ارمنستان آن چه که برای ما بسیار مهم است، مرزهای بین المللی است و این مرزها خط قرمز نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.همچین نباید تروریست های تزریقی مانند داعشی ها از این فرصت استفاده کنند و به مرزهای کشور ما نزدیک شوند. امام جمعه قزوین عنوان کرد: این در حقیقت تهدیدی است برای آن هایی که نیت سوء دارند تا مبادا دست به کار خطرناکی بزنند، اگر هم در ذهن آلوده آمریکایی می آید که بیایند در این جاها حضور پیدا کنند، خوب است ما به آنان یادآوری کنیم شما مگر در عراق چه غلطی کردید، شما در یمن که جنگ نیابتی راه انداختید چه بهره ای بردید که اینجا می خواهید آن را تکرار کنید؟ در سوریه غیر از اینکه بساطتان برچیده شود چه دستاوردی داشتید؟ همین ها برای شما تجربه شود و دست به کارهای احمقانه نزنید، این پیام جمهوری اسلامی به آنانی است که نیت های متجاوزانه دارند.  

    یزد| ناصری یزدی: تربیت دینی اولویت اجرایی آموزش و پرورش باشد‌

دیدگاهتان را بنویسید