پیشکسوت فوتبال ایران گفت: حاشیه و خودزنی در فوتبال ایران بیشتر از سر لج و لجبازی بود، به شکل بچگانه‌ای پیش رفت و قطعا به فوتبال ما آسیب خواهد زد.

هجمه‌های ناجوانمردانه علیه سپاهان و خودزنی فوتبال ایران

به گزارش روز واقعه از اصفهان، تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان ایران در نخستین دیدار خود در  بیست و یکمین دوره مسابقات لیگ قهرمانان آسیا فردا(دوشنبه ۲۷ شهریور ماه) از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه فرانسو حریری اربیل مهمان تیم نیروی هوایی عراق است. حسن اشجاری بازیکن اسبق فوتبال ایران در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در رابطه با شرایط طلایی‌پوشان قبل از نخستین آوردگاه آسیایی اظهار داشت: سپاهان با حاشیه‌ای که برای این تیم ساخته شده، شرایط مشکلی در آغاز لیگ قهرمانان آسیا دارد؛ اعلام رای کمیته انضباطی پیش از نخستین بازی نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا یک خودزنی بود، زمان اعلام این رای به هیچ وجه مناسب نبود و اگر قرار بود تصمیمی گرفته شود باید به بعد از هفته نخست مسابقات آسیایی موکول می‌شد. وی افزود: یکی از دلایلی که چنین اتفاقی رخ داد ضعف قانون است، وقتی سقف بودجه اعلام می‌شود، باید برای چنین مواقعی نیز قوانین محکمی وجود داشته باشد؛ وقتی چنین قوانینی پیش‌بینی نشده است، آرای خلق‌الساعه صادر می‌شود و این رای نیز در بدترین زمان ممکن به سپاهان اعلام شد. اشجاری تصریح کرد: اگر قرار است فوتبال حرفه‌ای داشته باشیم، باید ببینیم که تیم‌های عربستانی به چه شکل بازیکن جذب می‌کنند، باید با رونالدو، نیمار و بنزما رو‌به‌رو شویم، در این شرایط در فوتبالی که هیچ ساختار درستی ندارد، VAR وجود ندارد و هیچ چیز سر جای خودش نیست به قرارداد‌ها اشکال وارد می‌کنیم و سقف بودجه در نظر می‌گیریم، این تصمیم نمی‌تواند منطقی باشد. سقف بودجه برای فوتبال ما زود است پیشکسوت فوتبال ایران با بیان این سوال که برای سقف بودجه‌ای که در نظر گرفته شده است، چه قانون بازدارنده‌ای وجود دارد؟ خاطرنشان کرد: این قانون راه فرار زیاد دارد و طبیعی است که چنین اتفاقاتی رخ دهد، وقتی در سال ۸۸ قانون سقف قرارداد اعلام شد، بازیکنان با استفاده از مدیر برنامه‌ها، اسپانسر‌ها و حساب‌های شخصی این قانون را دور زدند؛ قانون سقف بودجه نیز از پایه و اساس دچار اشکال است و فکر می‌کنم برای فوتبال ما که در بسیاری از بخش‌ها مشکل دارد، زود است.

وی با بیان این که به یاد ندارد به این صورت و به این شکل همه فشار‌ها به سمت یک باشگاه روانه شود، گفت: این همه هجمه علیه سپاهان ناجوانمردانه است، همه می‌دانیم که چند باشگاه قانون را رعایت نکردند، از جذب بازیکنان و شرایط تیم‌ها کاملا این موضوع مشخص است، اگر قرار است این قانون برای همه باشد، باید دیگر تیم‌ها نیز جریمه شوند؛ سپاهان یک باشگاه حرفه‌ای است و برای برون‌رفت از این شرایط بهترین تصمیم را خواهد گرفت. اشجاری ادامه داد: این حاشیه و خودزنی در فوتبال ایران بیشتر از سر لج و لجبازی بود، به شکل بچگانه‌ای پیش رفت و قطعا به فوتبال ما آسیب خواهد زد. سپاهان مدعی صعود است پیشکسوت فوتبال ایران در خصوص گروه سپاهان گفت: حضور بازیکنانی مانند بنزما، مانه و دیگر بازیکنان سرشناس در تیم الاتحاد عربستان، باعث افزایش جذابیت گروه سپاهان خواهد شد، قبول ندارم که ممکن است تیمی از قبل برنده بازی باشد، سپاهان امسال تیم قوی‌تر و منسجم‌تری برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا در اختیار دارد، البته که الاتحاد تیم قدرتمندی است اما من سپاهان را نیز مدعی می‌دانم. وی در پایان در رابطه با شرایط سپاهان در لیگ برتر گفت: این رای زیاد در نتایج سپاهان تاثیرگذار نخواهد بود، درست است که صدر جدول را از دست داده است، اما مطمئنم با توجه به پتانسیلی که از سپاهان دیدیم، این تیم به لیگ باز می‌گردد و این ۴ امتیاز را جبران خواهد کرد. پایان پیام/۶۳۱۳۴/

دیدگاهتان را بنویسید