دادستان مرکز مازندران به سنگ‌اندازی برخی افراد در مسیر سرمایه‌گذاری و تولید واکنش نشان داد و گفت: گیر افتادن در فرآیندهای اداری و طولانی شدن چرخه اخذ مجوزهای قانونی نه تنها کمک به رونق تولید نمی‌کند، بلکه باعث تعطیلی واحدهای تولیدی، صنعتی و کارگاهی می‌شود.

واکنش مدعی‌العموم به سنگ‌اندازی برخی افراد در مسیر سرمایه‌گذاری و تولید

به گزارش روز واقعه از استان مازندران، دادستان مرکز مازندران در راستای حمایت قضائی از تولید، رفع موانع و مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی، از واحد پرورش و تولید ۱۰۵ هزار قطعه‌ای مرغ گوشتی عبدلده منطقه چمستان شهرستان نور بازدید کرد‌. محمد کریمی دادستان مرکز مازندران در حاشیه این بازدید با تاکید بر لزوم حمایت از تولید، خواستار توسعه و تقویت ظرفیت تولید بویژه تولید مرغ گوشتی به عنوان کالای اساسی پروتئینی مورد نیاز و استفاده مردم شد. وی با تاکید بر لزوم افزایش بازرسی‌های دوره‌ای توسط واحدهای گشتی و نظارتی دستگاه‌های مسوول و ذیربط، افزود: نظارت بر تولید و مصرف نهاده‌های دام و طیور توسط گشت‌های نظارتی در واحدهای تولیدی فراوردهای گوشتی و پروتئینی باید به‌طور مستمر باشد تا محصولات پروتئینی سالم به دست مصرف‌کنندگان برسد. دبیر ستاد پیگیری اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی استان با اعلام اینکه در رسیدگی‌های قضائی تلاش ما بر حمایت از  تولید است، تصریح کرد: سعی کرده‌ایم با ورود به چالش‌های پیش‌روی واحدهای تولیدی و صنعتی قبل از آنکه پرونده قضائی تشکیل شود، موانع و مشکلات را از پیش پای تولیدکنندگان واقعی برداریم.

*خط و نشان دادستان مازندران برای سنگ‌اندازان دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال استان مازندران، با انتقاد تند و جدی از اهمال کاری و عدم پیگیری و نظارت صحیح برخی مسوولان استانی و شهرستانی به‌منظور جلوگیری از تغییر کاربری و ساخت و سازهای غیرمجاز اراضی کشاورزی در استان و به‌ویژه منطقه چمستان شهرستان نور، برخورد جدی و قانونی با افراد متخلف و دست اندرکار با هرگونه تغییر کاربری غیر مجاز را بسیار مهم دانست. کریمی خاطرنشان کرد: چنانچه کم کاری از سوی برخی مدیران دستگاه‌های مسوول در موضوع تغییر کاربری‌های غیرمجاز گزارش شود، بی‌هیچ ملاحظه‌ای با آنان و افراد مرتبط  برخورد شدید و قانونی می‌کنیم. دادستان مرکز مازندران به سنگ‌اندازی برخی افراد در مسیر سرمایه‌گذاری و تولید واکنش نشان داد و تصریح کرد: گیر افتادن در فرآیندهای اداری و طولانی شدن چرخه اخذ مجوزهای قانونی نه تنها کمک به رونق تولید نمی‌کند، بلکه باعث تعطیلی واحدهای تولیدی، صنعتی و کارگاهی می‌شود.

*اهتمام در مسیر رونق و حفظ تولید کریمی افزود: به افرادی که به دنبال بهانه‌های واهی چوب لای چرخه تولید می‌گذارند و اقدام به فروش و واگذاری غیر قانونی واحدهای تولیدی می‌کنند هشدار می‌دهیم که حق واگذاری و فروش این‌گونه واحدها و اراضی آنان را ندارند. رئیس حقوق عامه مرکز مازندران با تاکید بر اینکه مطالبه‌گری مهم ترین وظیفه دادستان‌ها است، خاطرنشان کرد: اینجانب و  همه‌ی دادستان‌های سراسر استان موظف هستیم هر جا که احساس شود حقوقی از مردم نادیده گرفته می‌شود‌، ورود پیدا کنیم و از مدیران دستگاه‌های اجرایی، رعایت حقوق مردم را بدون هیچ‌گونه تعارفی مطالبه می‌کنیم‌. دادستان مرکز مازندران اظهار کرد: دستگاه قضائی همانطور که از تولیدکننده و سرمایه‌گذار واقعی حمایت می‌کند، با افرادی که با این نام و عنوان تسهیلات گرفته‌اند، ولی در بخش‌های دیگری آن را هزینه کردند قاطعانه برخورد می‌شود. گفتنی است واحد پرورش و تولید مرغ گوشتی عبدلده چمستان شهرستان نور از سال ۱۳۵۴ با ظرفیتی بالغ بر ۱۰۵ هزار قطعه در هر دوره ۴۵ روز ، در حال تولید مرغ گوشتی مورد نیاز استان مازندران است. پایان پیام/۸۶۰۳۴/غ

دیدگاهتان را بنویسید