وزیر کشور با بیان اینکه نماز دوای هر درد و برطرف کننده آسیب های اجتماعی است، گفت: حل مسأله طلاق با عمل به فریضه نماز است و انسان نمازخوان که خودش را به خدا وصل و به آرامش و اطمینان می‌رسد و از آسیب‌های اجتماعی دوری می کند.

وحیدی: نماز دوای هر درد و برطرف‌کننده آسیب های اجتماعی است

به گزارش گروه سیاسی روز واقعه، احمد وحیدی وزیر کشور صبح امروز(پنجشنبه 6 بهمن‌ماه) در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز گفت: نماز دوای هر دردی است و به مصداق آیه شریفه “ان الصلوه تنهی عن الفحشاء و المنکر” برطرف کننده آسیب های اجتماعی است.

وی افزود: حل مساله طلاق با عمل به فریضه نماز است و انسان نماز خوان که خودش را به خدا وصل می کند به آرامش و اطمینان می رسد و از آسیب‌های اجتماعی نظیر خودکشی دوری می‌کند.

وزیر کشور با اشاره به اغتشاشات اخیر تصریح کرد: مشکل بزرگ برخی از بازداشت شدگان در اغتشاشات اخیر، قطع ارتباط آنها با معنویت و خدا بود. هجمه فراوان فرهنگ منحط غربی و بی خدایی، باعث بی هویت سازی این جوانان شده است.

وحیدی تاکید کرد: هرکجا که آثار کمبود ارتباط با خدا را می بینیم، متاسفانه شاهد این اتفاقات هم هستیم.

وی با بیان اینکه نماز ابزار قوی و مستحکم در حفظ جامعه از تهدیدات است؛ گفت: مهم ترین عامل برای ساختن جامعه برتر و اسلامی، ترویج و همگانی شدن نماز است.

وحیدی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی(مدظله العالی) در خصوص ضرورت ترویج فرهنگ نماز بیان کرد: معظم له همواره فراگیر شدن نماز در جامعه تاکید دارند.

وزیر کشور با تاکید بر توجه جدی و عمیق همه دستگاه‌ها و ادارات به فریضه نماز، گفت:  همه ما در گسترش فرهنگ نماز تکلیف داریم. در این ارتباط ابلاغیه ای از سوی وزارت کشور به استانداری ها، فرمانداری ها، بخشداری ها و دهیاری های سراسر کشور صادر شده است.

وحیدی از مدیران استان ها و شهرستان ها خواست نسبت به تقویت فرهنگ نماز در حوزه ماموریتی شان اهتمام داشته باشند و به خصوص در مساجد که فاقد امام جماعت هستند، تدبیر و حمایت های لازم را به عمل آورند.

وی ادامه داد: تبیین فرهنگ دین ستیزانه کشورهای غربی محور دیگر سخنان وزیر کشور بود که اظهار کرد: اهانت هایی که اخیرا از سوی نشریه منحط غربی نسبت به مظاهر دینی انجام شد، نشان از فرهنگ دین ستیزانه این کشورهاست و راهکار مقابله با این فرهنگ، نماز است.

وزیر کشور در پایان خاطرنشان کرد: تقویت فرهنگ نماز  باعث حفظ انسجام،  سلامت فردی و اجتماعی می شود و کشور را در برابر دسیسه‌های دشمن مصون نگه می دارد.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید