وزیر امور خارجه در سالگرد بازگشت آزادگان به میهن گفت: هشت سال دفاع مقدس عرصه‌ تکرار جلوه‌های عاشورایی آزادگان دفاع مقدس بود که عاشقانه سرود ایستادگی بر ارزش‌ها و آرمان‌های اصیل ملت بزرگ ⁧ ایران⁩ را به دور از خانه نواختند و بر طبل رسوایی صدامیان و یزیدیان زمان کوبیدند.

پیام امیرعبداللهیان به مناسبت بازگشت آزادگان به میهن

به گزارش گروه سیاست خارجی روز واقعه، امروز (پنجشنبه) ۲۶ مرداد سالروز آغاز بازگشت ⁧آزادگان⁩ به میهن اسلامی است. در همین ارتباط حسین امیرعبداللهیان رئیس دستگاه دیپلماسی با انتشار تصاویری از بازگشت آزادگان به کشور در صفحه خود در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: هشت سال دفاع مقدس عرصه‌ تکرار جلوه‌های عاشورایی آزادگان دفاع مقدس بود که عاشقانه سرود ایستادگی بر ارزش‌ها و آرمان‌های اصیل ملت بزرگ ⁧ایران⁩ را به دور از خانه نواختند و بر طبل رسوایی صدامیان و یزیدیان زمان کوبیدند.  وی افزود: ۲۶ مرداد سالروز آغاز بازگشت ⁧آزادگان⁩ عزیز به میهن گرامی‌باد.

  در ۲۶مرداد ۱۳۶۹ اولین گروه آزادگان هشت سال جنگ تحمیلی پس از سال‌ها اسارت در زندان‌های رژیم بعث عراق وارد میهن شدند. ستاد رسیدگی به امور آزادگان که در ۲۲ مرداد ۱۳۶۹ تشکیل شده بود با کمک و همراهی سایر دستگاه‌ها، تبادل حدود ۴۰ هزار آزاده را با همین تعداد اسیر عراقی انجام داد. پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید