سریال «ایلجیما» که به تازگی بازپخش آن از شبکۀ تماشا آغاز شده است، روایتی از زندگی یک رابین‌هود کره‌ای است؛ شخصیتی افسانه‌ای که قهرمان مردم ستمدیده و کابوس اشراف ستمگر به حساب می‌آید.

چرا طرفداران «دونگ‌یی» باید «ایلجیما» را ببینند؟

به گزارش روز واقعه،بر خلاف بسیاری از سریال‌های تاریخی کره‌ای مثل «جواهری در قصر»، «جومونگ» و «دونگ‌یی» که بر محور شخصیت‌های واقعی تاریخی می‌چرخند، سریال «ایلجیما» بر اساس یک افسانۀ عامیانۀ چینی ساخته شده است و شخصیت‌های آن ارتباط کمتری با واقعیات تاریخی دارند.

به گزارش فرادید؛ داستان این سریال دربارۀ شخصیتی شبیه به رابین‌هود است؛ مردی که از اشراف و طبقۀ حاکم دزدی می‌کند و در عین حال برای مردم عادی و ستمدیده حکم یک قهرمان را دارد.

داستان در حدود سال ۱۶۳۳ در دورهٔ جوسئون و دوران حکومت پادشاه اینجو رخ می‌دهد. لی گیوم (با بازی لی جون گی) پسر یک نجیب‌زاده درستکار به نام لی وون هو است که پشتیبان و برادر وفادار پادشاه و عضو کلیدی یک سازمان مخفی به نام چون‌ووهو است.

اما زمانی که یک فالگیر نابینا به خانه لی وون هو نگاه می‌کند و به پادشاه می‌گوید فردی به درخشانی خورشید می‌بیند که مردم او را دوست خواهند داشت، پادشاه با این باور که «دو خورشید نمی‌توانند در یک آسمان وجود داشته باشند» لی وون هو را به قتل می‌رساند. گیوم از داخل گاوصندوق ماجرا را می‌بیند اما خودش جان سالم به در می‌برد. بعداً او به خاطر یک شوک حافظه‌اش را از دست می‌دهد و توسط یک مرد عادی به فرزندی پذیرفته می‌شود و نامش را «یونگ-یی» می‌گذارند.

دیدگاهتان را بنویسید