با وجود آغاز فصل نقل و انتقالات، تکلیف باشگاه صنعت نفت آبادان در حیطه مدیریتی همچنان نامعلوم است.

کلاف سردرگم مدیریتی در باشگاه صنعت نفت

به گزارش روز واقعه از آبادان، فروردین‌ماه سال گذشته تیم جدید مدیریتی باشگاه صنعت نفت آبادان با مدیرعاملی جهانگیر کی‌شمس کار خود را آغاز کرد و این چارت پس از به وجود آوردن حواشی بسیار در فضای مجازی، تغییر چهار مدیرعامل و چهار سرمربی، همچنین ورود بازیکنان خارجی متعدد و بی کیفیت سرانجام  در اردیبهشت‌ماه سال جاری با عنوان اینکه دخالت‌های سیاسی مانع از فعالیت وی است، استعفای خود را اعلام کردند.

در پی وقوع این استعفا، بالغ بر یک‌ماه است که سیاسیون شهر آبادان در تلاش برای گماردن یک تیم مدیریتی، همچنان زمان را برای مهیا ساختن یک تیم شایسته و درخور اتلاف کرده و تیمی که با زحمت و هزینه فراوان موفق به حفظ سهیمه خود در لیگ برتر شده بود را بلاتکلیف رها کرده‌اند.

مقارن با این اتفاقات، عبدالله ویسی که با حفظ تیم صنعت نفت در لیگ برتر محبوبیت زایدالوصفی در میان هواداران این تیم پیدا کرده و مقبولیت وی در آبادان به بالاترین حد ممکن رسیده است، بارها در روزهای گذشته اعلام کرده است که اگر تکلیف هیأت مدیره این باشگاه مشخص نشده و بودجه کافی برای بستن یک تیم خوب مهیا نشود، به پیشنهادات دیگر فکر خواهد کرد، اما این مربی خوزستانی همچنان در انتظار تعیین تکلیف کادر مدیریت آبادانی‌هاست.

پس از استعفای دسته جمعی اعضای هیأت مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان که بلافاصله پس از پایان لیگ برتر به وقوع پیوسته بود، برخی نمایندگان آبادان در مجلس به دنبال بومی‌سازی کادر مدیریتی این باشگاه بودند که این اقدام با مفاد اساسنامه باشگاه صنعت نفت آبادان مغایرت داشت و اساساً امکان انجام وجود نداشت.

بر اساس این گزارش، پس از ناکامی از تثبیت این چیدمان، سیاسیون شهر آبادان به دنبال به‌کارگیری از افرادی بودند که ضمن تمکین از اساسنامه، با سیاست‌های خواص این شهر نیز همخوانی داشته باشند.

در روزهای گذشته نیز با ایراد نام‌هایی رد محافل غیر رسمی، شایعاتی مبنی بر تثبیت این چیدمان به‌وجود آمد، اما به نظر می‌رسد فشارهای دو طرف برای معرفی اعضای هیأت مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان از سوی مدیران شهری آبادان و در رأس آن، برخی نمایندگان مجلس، با مسئولان وزارتخانه نفت همچنان از تعیین چارت مدیریتی جدید جلوگیری می‌کند.

این دور تسلسل در باشگاه صنعت نفت همچون فرآیند هرساله گریبان این باشگاه و هواداران تیم صنعت نفت را گرفته و هیچکدام از دو طرف حاضر نیستند برای منافع این تیم و راحتی خیال هواداران، از خواسته خود کوتاه آیند.

پنجره نقل و انتقالاتی تابستانی نیز از روز گذشته رسماً کار خود را آغاز کرده و قرارداد بالغ بر ۱۷ بازیکن از نفرات فعلی تیم صنعت نفت آبادان با این تیم به اتمام رسیده است و تیم‌های دیگری نیز خواهان برخی از این مهره‌ها هستند که تا کنون با چند تن از این بازیکنان نیز توافقات ضمنی صورت پذیرفته و ممکن است که ظرف چند روز آینده، اخباری مبنی بر پیوستن بازیکنان این تیم به تیم‌های دیگر رسانه‌ای شود.

در حال حاضر با وجود بر سر زبان آمدن نام‌هایی برای تصدی پنج کرسی مدیریتی این باشگاه، انتقادات نیز پیرامون به‌کارگیری احتمالی این تیم مدیریتی اوج گرفته چرا که در این فهرست، از افرادی استفاده شده است که نه سابقه ورزشی مناسبی در اختیار دارند و نه در عرصه مدیریتی، مدبرانه عمل کرده‌ و بعضاً در امور مرتبط نیز سررشته‌ای ندارند و تنها شاخصی که او را به کرسی مدیریتی باشگاه لیگ برتری صنعت نفت آبادان نزدیک کرده، قربت ایشان به نظرات سیاسیون شهر آبادان است که در سال منتهی به انتخابات مجلس شورای اسلامی، این اقدامات دور از انتظار نبود.

هواداران این تیم نیز با انتقاد از اقدامات سیاسی که در جریان تعیین تکلیف مدیریت این باشگاه در حال صورت گرفتن است، هشدار داده‌اند که نباید این باشگاه به یک کارزار انتخاباتی تبدیل شود.

پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید